Eğitimler

Bireysel Öğrenme Alanı

Birinci aşama olan Bireysel Öğrenme Alanı, yaklaşık 8 saatlik modüler bir eğitim programıdır ve çevirim içi ortamda 6 – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında katılımcıların erişimine açılacak olan video temelli modüller yoluyla yürütülecektir.

Eğitimin bu kısmına başvuruda ve katılımda herhangi bir sınırlama yoktur. Çevirim içi ortamda sunulacak tüm içerik bütün öğretmenlerin erişimine açıktır.

Eğitimin bu kısmında, katılımcılar erişimlerine açılan online içeriği, gün içinde zamandan ve mekandan bağımsız olarak takip edebilecek ve haftada yaklaşık 2 saatlik bir çalışma ile modülleri tamamlayabileceklerdir.

Bu aşamayı tamamlayan öğretmenlere çevirim içi modülleri tamamlamaları sonucunda birer KATILIM SERTİFİKASI sunulacaktır.

Başvuru formuna BAŞVURULAR sekmesinden erişebilirsiniz.

Toplu Öğrenme Etkinliği

İkinci aşama ise Toplu Öğrenme Etkinliği olarak adlandırdığımız, yüz yüze yürütülecek Lider Öğretmen Eğitim Programıdır.

Bu eğitim, bir önceki aşamadaki çevirim içi modüllerin tamamlamasına bağlı olarak, belli kontenjan dahilinde, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde yüz yüze ortamda  gerçekleştirilecektir.

Öğretmenlerin bu aşamaya katılımını kolaylaştırmak için iki etkinlik dönemi tasarlanmıştır. Etkinlik döneminin ilki yıl sonu seminer döneminde (24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında), ikincisi ise yaz tatili döneminde (01-05 Temmuz 2019 tarihleri arasında) gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, bu iki etkinlik döneminden kendilerine uygun olanı seçerek bu eğitime katılabileceklerdir.

Katılımcıların söz konusu tarihlerde kurumlarından resmi izinli sayılabilmeleri için gerekli belge (katılım daveti) kendilerine sunulacaktır.

Ankara içinden katılım yapacak öğretmenlerin iaşeleri, Ankara dışından katılım yapacak öğretmenlerin ise konaklama ve iaşeleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Bu aşamaya katılan ve eğitimi tamamlayan öğretmenlere LİDER ÖĞRETMEN SERTİFİKASI sunulacaktır.

Başvuru formuna BAŞVURULAR sekmesinden erişebilirsiniz.